ŚWIĘCI – Odnośnie popieczętowania do października 1911 roku.

Pytanie (1910) – Czy wszyscy święci zostaną popieczętowani i będą oczekiwać swej przemiany oraz jak długo to potrwa, zanim ona nastąpi?

Odpowiedź – Tego nie jestem w stanie powiedzieć. Radbym to wiedzieć, lecz nie wiem. Gdyby to było Bożą wolą, to chciałbym wiedzieć, jeżeli zaś nie jest, to nie dbam o tę wiedzę.

Część 2 – A może będą udoskonaleni na podobieństwo swego Mistrza, czekając tylko na przemianę; kiedy to będzie?

Odpowiedź – Trzeba o to zapytać Boga i jeżeli podał On jakąś odpowiedź w swoim Słowie, to chciałbym, żebyście mi o tym powiedzieli, bo ja nie znalazłem.

Chciałbym nadmienić, że jest wielu innych, którzy mogą wam więcej powiedzieć o latach 1910, 1911, 1912, 1913 i 1914 niż ja. Nie moją rzeczą jest sądzić ich za to, co wiedzą. Mówię wam tylko, że ja nie wiem nic więcej ponad to, co już zostało podane w „The Watch Tower” i w „Wykładach Pisma Świętego”; mianowicie, że według naszego zrozumienia Żniwo rozpoczęło się jesienią 1874 roku i że wtedy wyznaczony został pewien ważny punkt czasowy; także na wiosnę 1878 i jesienią 1881 roku, a poza tym, o ile wiem, nie ma w Biblii nic o czasach między rokiem 1881 a październikiem 1914 roku.

W trzecim tomie „Wykładów Pisma Świętego”, objaśniając Piramidę, wspomnieliśmy o pewnym rozmiarze wiodącym do najwyższego stopnia Wielkiej Galerii, lecz nie wiedzieliśmy, czy jest w tym jakieś znaczenie, i nie wiemy tego do dziś. Nie zaszkodzi czuwać każdego dnia i każdego roku, lecz radziłbym wam nie przywiązywać zbyt wiele uwagi do tego, co ktoś wam mówi odnośnie wydarzeń między czasem obecnym a rokiem 1914. Ci, co to mówią, mogą być przekonani, że to wiedzą, ale ja nie jestem pewien, że wiedzą. Jestem pewien, że ja nie wiem. [616,1]