ZMARTWYCHWSTANIE – Miejsce dla wszystkich.

Pytanie (1909) – Gdyby ludzie mieli zmartwychwstać w ciałach ludzkich, to jak dwadzieścia miliardów ludzi mogłoby pomieścić się na ziemi?

Odpowiedź – Słyszałem raz stwierdzenie pewnego człowieka, że gdyby wszyscy ludzie całego świata mieli powstać, to byłoby ich tak dużo, że staliby jedni na drugich w ośmiu warstwach na całym świecie. Gdyby ów mądry człowiek wziął ołówek i policzył, to wiedziałby, że byłoby dosyć miejsca, by pomieścić wszystkich w pozycji stojącej w samym tylko stanie Teksas i jeszcze nie musieliby stać jeden na drugim. Ci, co wygłaszają takie bezsensowne oświadczenia, nie myślą. Nie winię tego, kto wstawił to pytanie, bo myśl takową podsunął mu niezawodnie ów uczony człowiek. Lecz to, że niektórzy uczeni mówią takie rzeczy, jeszcze nie znaczy, że trzeba w nie wierzyć. Każdy może się o tym sam przekonać.

Niektórzy, myśląc o wtórym przyjściu Chrystusa, odsuwają to na przyszłość i jako dowód podają fakt, że złoża węgla mają ich zdaniem wystarczyć na pięćdziesiąt tysięcy lat. Z drugiej strony, ludzie mający do czynienia z węglem oświadczają, że węgla nie wystarczy nawet na sto pięćdziesiąt lat. Za pięćdziesiąt tysięcy lat nie mogliby się pomieścić na ziemi nawet w pozycji stojącej. [582,3]