IZRAEL – Przywrócenie Izraela.

Pytanie (1909)Proszę o informację dotyczącą powrotu Żydów do Palestyny. W jakich ilościach powracają i czy ziemia jest teraz bardziej urodzajna, niż była uprzednio?

Odpowiedź – Żydzi nie powracają bardzo szybko, lecz przygotowują się do pójścia, a ziemia staje się bardziej urodzajna. Są szanse, że nowy rząd turecki, który ma pewną władzę nad Palestyną, okaże się bardziej przyjazny niż poprzedni rząd, więc spodziewamy się tego w niedalekiej przyszłości.

Pamiętacie, że gdy w „Wykładach Pisma Świętego” wspomnieliśmy o powrocie Żydów do Palestyny, to oni sami o tym jeszcze nie wiedzieli. Nie dzieje się to tak szybko, jak się tego spodziewaliśmy. Żydzi osiedlą się ponownie w Palestynie, lecz nie wszyscy Żydzi, jacy przebywają w tym kraju [w USA], powrócą, bo wielu czuje się lepiej tutaj. Można się spodziewać, że przeważnie wyjadą Żydzi zwani „ortodoksyjnymi”, których serca zwracają się ku Jeruzalem. Bez wątpienia, gdy otworzy się dla nich droga, Rosja wyrzuci ich ze swego kraju i wtedy powrócą w znacznej ilości. [354,1]