R-6010

CODZIENNE ODNAWIANIE POŚWIĘCENIA

Brat dr E. A. McCoah — Detroit

Uważam to za zaszczyt, że mogę w tak ważnej chwili być tutaj razem z wami. Pragnę przekazać wszystkim od Zboru w Detroit pozdrowienia i powiadomić was, że będą lojalni pamięci naszego Drogiego Pastora.

Było moim przywilejem znać Drogiego Brata osobiście. Pragnę obecnie przedstawić jedną sprawę dotyczącą Niego, o której może nie wszyscy wiedzą. Przez wiele lat cierpiał na szczególne dolegliwości. Powodowało to czasem tak duże osłabienie, że nie mógł ze względu na ból, kontynuować wykładu. Możemy lepiej ocenić ten cudowny charakter naszego Pastora, kiedy wiemy, że był On często pod wpływem bólu. Pewnego razu przepisałem Mu lekarstwo. Dwa lata później zapytałem czy zażywał, odpowiedział: „Bracie, nie miałem czasu".

Jeżeli nasz Umiłowany Pastor, który jest teraz uwielbiony, pokazał nam taki cudowny przykład zadowolenia i długiego znoszenia, to nam wypada wiernie naśladować Jego stóp. Na środowym nabożeństwie świadectw, podjęliśmy zobowiązanie odnowienia naszego poświęcenia. Postanowiliśmy odnawiać go codziennie, dla sprawy, której nasz Miły Pastor kład swoje życie.

Pragniemy zapewnić tych, którym Pastor zostawił w opiekę sprawy Towarzystwa, że okazujemy naszą lojalność. Postanowiliśmy być zawsze dobrymi żołnierzami Jezusa Chrystusa.

Gdy powstała pustka w naszych szeregach, przyciskajmy się mocniej, ramię do ramienia. Zwierajmy nasze szeregi jak najlepiej tylko umiemy. Krystalizujmy nasze charaktery, abyśmy mogli znosić wszystkie nasze cierpienia. Bóg sprawi, że gniew ludzki będzie Go uwielbiał i przygotuje nas, abyśmy ujrzeli Jego oblicze poprzez różne obelgi i prześladowania, które prawdopodobnie na nas przyjdą.

W.T. 6010-1916

Świt 1986/6 str. 36,37.