R-6009

SMUTEK I RADOŚĆ - ZMIESZANE

Brat J. T. D. Pyles — Washington, D. C.

W mieście Washington, skąd przyjechałem, jest dzisiaj bardzo wiele smutnych serc. Powodem jest śmierć naszego Umiłowanego Pastora. Nie tylko kilka grup badaczy Pisma świętego, którzy pilnie studiują Biblię, wspomagani Jego pismami, lecz wiele tysięcy innych osób, którzy uznają wspaniałość Jego charakteru, wylewają wspólnie dzisiaj łzy. Smutek i radość są zmieszane. Jesteśmy pewni, że On dokończył swój bieg, że był wiernym i dlatego musi otrzymać obiecaną nagrodę

Znałem brata Russella osobiście bardzo blisko przez dwadzieścia lat. Był On wiele razy osobistym gościem w moim domu i ja także byłem gościem w Jego domu. Spotkał mnie przywilej towarzyszyć Mu w podróży dookoła świata przez cztery miesiące. Spędziliśmy wspólnie dzień i noc w różnych okolicznościach. Był On człowiekiem wielkiego charakteru - był chrześcijaninem najbardziej rozwiniętym chrześcijaninem jakiego kiedykolwiek znałem. Był wspaniałym przedstawicielem naszego Pana. Miłowałem Go w ciągu życia, teraz czczę Go gdy umarł i oddaję hołd Jego pamięci.

Jego Wykłady Pisma świętego, (tomy) nadal będą czynić Biblię lepiej zrozumiałą. Stowarzyszeni Badacze Pisma Świętego na całym świecie, będą nadal spoglądać na Brooklin, będą wdzięczni naszemu Panu za mądre przygotowanie naszego Umiłowanego Pastora, jakie uczynił dla uwieńczenia dzieła. Ufność i wierność będą okazywane przez wszystkich prawdziwych dzieci Bożych. Prawda jest tak cenną dla nas dzisiaj, jak była dawniej. Ona przyszła od naszego Ojca niebiańskiego przez Pana Jezusa i została wyjaśniona przez Jego Sługę, naszego Drogiego brata Russella, którego my wszyscy darzyliśmy miłością, ze względu na Jego pracę.

W.T. 6009-1916

Świt 1986/6 str. 29,30.