R-5944

Konwencja w Norfolk sukcesem

Mieliśmy nadzieję na tysiąc Studentów Biblii na konwencji w Norfolk, ale mieliśmy wspaniały czas uczty z około sześciuset (625) braćmi, którzy się pojawili. W sumie to nie liczby, ale społeczność duchowa sprawia, że konwencja jest sukcesem. A kiedy przypomnimy sobie, że w tym sezonie zorganizowano dwanaście generalnych konwencji zamiast jak do tej pory jednej, to nie dziwimy się, że frekwencja na każdej jest znacznie mniejsza. Zresztą mieliśmy sporo jednodniowych konwencji. Jednym z rezultatów rozrzucenia konwencji jest to, że wielu drogich Studentów Biblii dostąpiło przywileju wzięcia udziału w konwencji Studentów Biblii po raz pierwszy w swoim życiu. Zadowolenie ich duszy, duchowa radość wylewała się z ich oczu i warg. Naprawdę mamy czasy duchowego odświeżenia.

Norfolk nie był wyjątkiem od reguły. Pan spotkał się ze swoim ludem! Było dobrze tam być! Wiedzieliśmy o tym przed naszym przyjazdem – z listów i pocztówek mówiących: „najlepsza do tej pory”, „najlepsza ze wszystkich” itp. Zawsze tak jest z nastawionymi duchowo i wdzięcznymi w sercu dziećmi Bożymi.

Program był skrupulatnie przestrzegany w różne dni i wyglądał następująco:
Sobota, 22 lipiec.............."Dzień kwaterowania"
Niedziela, 23...................."Nasz Wódz"
Poniedziałek, 24.............."Żołnierze Chrystusa"
Wtorek, 25........................"Nasz bój"
Środa, 26..........................."Nasze ofiary"
Czwartek, 27....................."Nasze zwycięstwo"
Piątek, 28..........................."Nasz pokój"
Sobota, 29.........................."Nasz Dom"
Niedziela, 30......................"Nasz rząd"

Bracia pielgrzymi: Burgess, Mac Millan, Graham, Thornton, Meggison, Barber, Thorn, Wright, Herr, Toole i Johnson wygłosili wykłady na powyższe tematy. Bracia Baeuerlein i Meggison służyli jako przewodniczący.

Redaktor przeprowadził zebranie pytań i przeprowadził nabożeństwo błogosławienia dzieci dnia 29, a w niedzielę 30 zakończył konwencję wykładem na temat „Rząd Jehowy” i Ucztą Miłości. Potem odbyło się nabożeństwo dla publiczności o godzinie 15, tematem był „Świat w ogniu” – około 1300 osób było obecnych.

WT, 15 sierpnia 1916, R-5944
(Niepublikowany w języku polskim)

Do góry