R-5400 fragm

Interesujące listy

Doświadczenie dwóch kolporterek

Drogi bracie Russell!

Gdy dowiedziałem się o pewnym doświadczeniu dwóch sióstr kolporterek, pomyślałem, że podzielę się z Tobą tą wiadomością, gdyż jedna Twoja wypowiedź w THE WATCH TOWER zapobiegłaby powtarzaniu się takich sytuacji w innych miejscach.

Owe dwie siostry, obydwie pełne gorliwości, udały się werbować w mieście, które zostało im przydzielone. W tym mieście jest niewielkie zgromadzenie, toteż najpierw starały się one zaznajomić z jego członkami.

W mieście owym odbywały się już akcje agitacyjne, które wywołały zaciekły sprzeciw ze strony kaznodziei i innych. Zamiast zachęcać te siostry, zgromadzenie zaczęło im tłumaczyć, że werbowanie tutaj nie ma żadnego sensu: „Po co, i tak nie sprzedacie tutaj ani jednej książki” itp.

To zniechęciło je na pewien czas, jednak uświadomiwszy sobie, że zaangażowały się do pracy Pańskiej i oczekując siły pochodzącej od Niego, postanowiły jednak ruszyć do pracy i kolportować w Jego imieniu i mocy.

W rezultacie w ciągu dziesięciu tygodni zebrały zamówienia na 1550 tomów i większość z nich dostarczyły, jak również asystowały w serii czterech spotkań. Gdyby siostry te posłuchały dorad zgromadzenia, wspaniałe możliwości wydania świadectwa zostałyby zaprzepaszczone.

Niech Pan nadal błogosławi Ci i strzeże Cię we wszystkich Twoich drogach, a Jego obecność niech będzie z Tobą aż do końca.

THE WATCH TOWER ma się coraz lepiej w miarę zbliżania się do końca. Jakże drogocenne są dla wszystkich lekcje w nim zamieszczane! Odwiedzając kolejne miejscowości, słyszymy liczne wyrazy uznania od przyjaciół. Kończę z wyrazami chrześcijańskiej miłości.

Twój miłujący brat w Chrystusie
Thos. P. Yates

The Watch Tower, 1 lutego 1914, R-5400 (fragment)
Straż 1/2014

Do góry