R-20

CZY CHCIAŁBYŚ “STRAŻNICĘ SYJONU”?

Wysłaliśmy po około 6000 kopii lipcowych i sierpniowych numerów “Strażnicy Syjonu” jako próbki. Nie możemy czynić tego w dalszym ciągu, ponieważ po pierwsze, jest to drogie, oraz po drugie, nie chcemy marnować prawdy przez wysyłanie jej tam gdzie nie jest pożądaną, oraz nie byłaby docenioną. Dlatego chcielibyśmy przed dziesiątym dniem sierpnia otrzymać odpowiedź od wszystkich, którzy chcą otrzymywać czasopismo regularnie, abyśmy wiedzieli w jakiej ilości egzemplarzy mamy je opublikować we wrześniu.

Cena jest bardzo niska aby była dopasowaną do portfeli większości zainteresowanych, pomiędzy którymi jest “niewielu bogatych” (gdyż “Bóg wybrał biednych w tym świecie, bogatych w wierze, dziedziców królestwa”) i dopóki nie osiągniemy sporej ilości prenumeratorów, pięćdziesiąt centów będzie o wiele mniejszym niż potrzebne by zapłacić za drukowanie, itd.

Nie przypuszczajcie, że te uwagi są apelem o pieniądze. Nie, “Strażnica Syjonu” ma, jak wierzymy, Jehowę jako swego sprzymierzeńca, i dopóki tak się ta sprawa ma, nigdy nie będzie żebrać, ani prosić ludzi o wsparcie. Kiedy ten, który powiedział: “Całe złoto i srebro gór jest moje” nie zapewni dostatecznych funduszy, zrozumiemy to jako czas na zawieszenie tej publikacji.

Nie odkładajcie do jutra tego, co możecie zrobić dzisiaj. Jeśli chcecie otrzymać numer wrześniowy, weźcie swoje pióra od razu. Pamiętajcie, że czasopismo jest tak samo dostępne dla was, jeśli jesteście zbyt biedni by wysłać pięćdziesiąt centów, jak gdybyście mogli sobie na nie pozwolić i zapłacić za nie, ale nie możemy znać waszych okoliczności – Wy także musicie napisać.

Tam, gdzie niemożliwym jest zdobycie papierowych pieniędzy, wysyłane mogą być amerykańskie (nie zagraniczne) znaczki pocztowe.

W.T. R-20-1879

(Brak polskiego źródła, przetłumaczono z oryginału)

W.T. 1879
(Niepublikowany w języku polskim)