Sesja

Lubię podróżować pociągiem. Przykro mi tylko trochę, że minęło wiele lat, od czasu kiedy jeździłam często, a standard niewiele się poprawił, choć humor poprawiła mi pani z wózkiem – kawa, herbata Słodycze?

Lubię oglądać współpasażerów, zawsze zdarzą się ciekawe twarze, czasami ciekawa rozmowa. Tym razem siedzącego obok młodzieńca oglądać nie mogłam, ale podsłuchiwać się dało. Odbierał telefony, głównie od dziewczyn, opowiadał o spotkaniach, obiadach, pojawiało się słowo sesja. Uznałam – student, bo to właśnie pora egzaminów. Ale nie wytrzymałam – zerknęłam w bok – koszulka z krótkim rękawem, a na przedramieniu ostry tatuaż. Potem opowiadał o sesji jaką miał ostatnio, jak wymyślnie przypięto go łańcuchami i coś tam jeszcze. Został zaangażowany dzięki tatuażowi, zatem zamierza zrobić sobie jeszcze … Nie chciało mi się już słuchać gdzie. Wróciłam do rozwiązywania krzyżówki. Ładna sesja egzaminacyjna!

Kiedy wysiadaliśmy, długowłosa, ładna dziewczyna siedząca z przodu, zerkała na chłopaka z zainteresowaniem. Ale nie wyglądała na taką, która da sobie tatuaż zrobić, chociaż, kto to wie…

Tymoteusz, święty, przewidział, że czasy ostateczne będą trudne: Albowiem będą ludzie sami siebie miłujący, łakomi, chlubni, pyszni, bluźniercy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, niepobożni, Bez przyrodzonej miłości, przymierza nie trzymający, potwarcy, niepowściągliwi, nieskromni, dobrych nie miłujący, Zdrajcy, skwapliwi, nadęci, rozkoszy raczej miłujący niż miłujący Boga;

Do której grupy zakwalifikować, normalnie z pozoru wyglądającego młodzieńca? Autor listu nie wszystko pewno był w stanie przewidzieć, doprecyzować. Która matka akceptuje dziwacznie udekorowane dziecko? Może ta, która sama robi podobnie. A może jest tak, że w ostatecznych czasach ludzie tylko o przyjemności będą zabiegać, o finanse, nękać ich będą dylematy, na której części ciała jeszcze można zrobić tatuaż, gdzie, za ile dokonać piercingu. I nawet już mnie to nie oburza, ale żal budzi, że tak sobie mało ciekawie młodzi ludzie budują życie. Od sesji do sesji, a jak się zestarzeją, jak nawet wymyślny tatuaż to będzie za mało?

Elżbieta